11 listopad 2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole z udziałem zaproszonych gości.

Tegoroczny program obejmował kilkugodzinne spotkania z uczniami w grupach. Bartłomiej Ilcewicz, historyk, prezes Fundacji Patriotycznej im. Witolda Pileckiego w Szczecinie poprowadził lekcje historii o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Maciej Waliński z Grupy Rekonstrukcyjnej "Placówka Gryfino" opowiadał o broni i ubiorze w okresie Powstania Warszawskiego, wykorzystując rekwizyty. Spotkania odbyły się przy udziale i wsparciu Norberta Śliwy, radnego Rady Miasta w Stargardzie.
Kapitan Andrzej Kolczyński, oficer prasowy z Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód oraz przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Stargardzie zapoznali uczniów z realiami współczesnej służby wojskowej, wzbogacając wystąpienie o wskazówki dla przyszłych rekruterów i rekruterek. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski w ramach akcji "Szkoła do hymnu".