RAJD WOKÓŁ JEZIORA KAMIENNY MOST

21 październik 2016

W czwartek 20 października uczniowie Zespołu Szkół Prywatnych Nr 1 wyruszyli na rajd z zakresu biologii wokół Jeziora Kamienny Most .
Trasa wiodła przez malownicze, polodowcowe tereny Ińskiego Parku Krajobrazowego.

Pod kierunkiem nauczyciela biologii Marty Jaroszek-Małeckiej uczniowie doskonalili umiejętności rozpoznawania gatunków drzew i krzewów, za pomocą skali porostowej określili stan czystości powietrza. Uczyli się też o zjawiskach omawianych na lekcjach ekologii tj. bioróżnorodność, eutrofizacja czy sukcesja. Była to ciekawa, praktyczna lekcja, uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole.
Naszą przygodę podsumowaliśmy przy ognisku i kiełbaskach w Rysiówce czyli siedzibie Koła Łowieckiego „Ryś”. Pogoda i humory dopisały znakomicie. Wspólnie pokonaliśmy trasę o długości 8,5 km.