List do maturzystów

30 kwiecień 2020

Przekazujemy Wam list od legendarnej żołnierki AK i nauczycielki - Danuty Felicji Szyksznian ps. Sarenka, która skierowała inspirujący apel do maturzystów, by w pięknych i budujących słowach przedstawić trwogę wojny w świetle trudności dzisiejszej sytuacji oraz dylematów i nadziei jutra.

 

Panią Danutę zaprosiliśmy na ubiegłoroczne obchody Święta Niepodległości do naszej szkoły, jednak stan zdrowia uniemożliwił jej przyjazd. Życząc pani Danucie zdrowia i niezmiennej energii mamy nadzieję, że spotkanie będzie mogło odbyć się w przyszłości i że uczniowie będą mieli okazję bezpośrednio posłuchać relacji z czasów Powstania i doświadczyć zapału, z jakim Pani Major opowiada o wyzwaniach dla młodego pokolenia.

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-mjr-do-maturzystow